Gdzie jesteś: Strona główna » Zrealizowane projekty » Dywersyfikacja przychodów

Zmiana strategii – zróżnicowanie przychodów

Otoczenie przedsiębiorstwa dynamicznie się zmienia: powstają nowe produkty, wprowadzane są nowe technologie lub pojawia się nowa konkurencja. Zmiany te często wymuszają na firmach zmianę dotychczasowej strategii. 

Taki właśnie program zmian realizowałem przez kilka lat (jako prezes zarządu) w spółce posiadającej sieć kin tradycyjnych. Kino musiało stawić czoła nowo powstałej konkurencji ze strony multipleksów i na nowo odnaleźć swoje miejsce na rynku.

U podstaw restrukturyzacji legło przekonanie, że spółka zbyt wąsko definiuje rynek, na którym działa, narażając się przez to na uderzenia zbyt silnej konkurencji. Zrozumieliśmy, że kluczem do przetrwania jest inne ułożenie strategii: przejście z wąsko pojmowanego rynku kinowego w obszar zwany przemysłem czasu wolnego (wyświetlanie filmów, transmisje wielkich wydarzeń, organizacja imprez, kawiarnie filmowe).

Ważna była również dywersyfikacja: obudowanie przychodów kinowych – charakteryzujących się dużą zmiennością – bardziej stabilnymi przychodami z najmu posiadanych nieruchomości.

AKTUALNE OFERTY

Szukamy odbiorców chemii budowlanej

15 września 2017

Poszukujemy odbiorców profesjonalnych mas szpachlowych – wyłącznie dystrybutorów (hurtownie, składy i sklepy budowlane).

Poszukujemy firm do zakupu

15 lutego 2017

Na zlecenie naszych klientów poszukujemy małych lub średnich firm do zakupu. Jesteśmy zainteresowani kupnem całości działającego biznesu lub udziałów w istniejącej spółce.

Sprzedana maszyna CtP

10 lutego 2017

W lutym 2017 roku, w imieniu naszego klienta sprzedaliśmy maszynę poligraficzną CtP.

Hala magazynowa już skomercjalizowana

11 lutego 2016

Informujemy, że w lutym 2016 roku zakończyliśmy komercjalizację dwukondygnacyjnej hali znajdującej się na obszarze przemysłowym przy ul. Sikorki 19 w Krakowie.

Budynek w Nowym Sączu - do sprzedaży lub wynajęcia

10 grudnia 2015

Oferujemy do sprzedaży lub wynajęcia piękną kamienicę w centrum Nowego Sącza, po generalnym remoncie. Łączna powierzchnia użytkowa budynku 383,7 m kw., powierzchnia działki 11,45 a.