Gdzie jesteś: Strona główna » Oferowane usługi » Strategie i wdrożenia strategii

Określanie strategii i jej wdrożenie

Wybór ścieżki wzrostu i realizacja założonych celów organizacji

Wybór właściwej strategii rozpoczynamy od oceny możliwości firmy oraz jej pozycji na rynku. Punktem wyjścia jest zawsze zebranie informacji – zarówno danych z przedsiębiorstwa, jak i pochodzących z jego bliższego i dalszego otoczenia. Oceniamy nie tylko możliwości rozwoju firmy i jej słabe strony, ale też szanse i zagrożenia wynikające z aktualnej sytuacji w branży czy też sytuacji makroekonomicznej.

W oparciu o zgromadzone dane opracowujemy obszerną analizę dotyczącą wszystkich aspektów działania firmy. Następnie, wraz z właścicielami i/lub kadrą zarządzającą określamy pożądane cele przedsiębiorstwa. Uwzględniając zakładane cele proponujemy strategię, czyli sposób ich realizacji.

Strategia musi zostać oficjalnie zatwierdzona przez właścicieli lub zarząd firmy. Kolejnym etapem jest jej realizacja: dopasowanie posiadanych zasobów, dostosowanie struktury do strategii, ewentualne czynności restrukturyzacyjne, wprowadzenie w życie nowych projektów.

Nie ma tutaj jednej, uniwersalnej metody, taki projekt zawsze jest przygotowywany indywidualnie dla każdej firmy. W projekcie możemy występować jedynie w charakterze zewnętrznego doradcy lub też zarządzać całością z pozycji wynajętych menedżerów.

AKTUALNE OFERTY

Szukamy odbiorców chemii budowlanej

15 września 2017

Poszukujemy odbiorców profesjonalnych mas szpachlowych – wyłącznie dystrybutorów (hurtownie, składy i sklepy budowlane).

Poszukujemy firm do zakupu

15 lutego 2017

Na zlecenie naszych klientów poszukujemy małych lub średnich firm do zakupu. Jesteśmy zainteresowani kupnem całości działającego biznesu lub udziałów w istniejącej spółce.

Sprzedana maszyna CtP

10 lutego 2017

W lutym 2017 roku, w imieniu naszego klienta sprzedaliśmy maszynę poligraficzną CtP.

Hala magazynowa już skomercjalizowana

11 lutego 2016

Informujemy, że w lutym 2016 roku zakończyliśmy komercjalizację dwukondygnacyjnej hali znajdującej się na obszarze przemysłowym przy ul. Sikorki 19 w Krakowie.

Budynek w Nowym Sączu - do sprzedaży lub wynajęcia

10 grudnia 2015

Oferujemy do sprzedaży lub wynajęcia piękną kamienicę w centrum Nowego Sącza, po generalnym remoncie. Łączna powierzchnia użytkowa budynku 383,7 m kw., powierzchnia działki 11,45 a.