Gdzie jesteś: Strona główna » Zrealizowane projekty » Likwidacja produkcji i sprzedaż aktywów

Likwidacja produkcji i sprzedaż aktywów

Konsekwencją działań restrukturyzacyjnych może być rezygnacja z całości lub części dotychczasowej działalności.

Istotnym elementem tego projektu są deinwestycje, to jest program szybkiej likwidacji "starej" działalności - jego celem jest odzyskanie maksymalnie dużej ilości gotówki, która może być wypłacona właścicielom firmy lub reinwestowana.

Trzeba ułożyć scenariusz postępowania z klientami, wdrożyć program zwolnień grupowych, sprzedać najważniejsze aktywa i zlikwidować pozostałe, a uwolniony w ten sposób majątek zagospodarować w inny sposób. Miałem okazję prowadzić projekt zamykania działalności największej w Krakowie drukarni prasowej.

W ramach projektu zostały sprzedane dwie wysokowydajne linie produkcyjne. Jedna trafiła do dużej grupy wydawniczej z RPA, druga do Argentyny.

AKTUALNE OFERTY

Szukamy odbiorców chemii budowlanej

15 września 2017

Poszukujemy odbiorców profesjonalnych mas szpachlowych – wyłącznie dystrybutorów (hurtownie, składy i sklepy budowlane).

Poszukujemy firm do zakupu

15 lutego 2017

Na zlecenie naszych klientów poszukujemy małych lub średnich firm do zakupu. Jesteśmy zainteresowani kupnem całości działającego biznesu lub udziałów w istniejącej spółce.

Sprzedana maszyna CtP

10 lutego 2017

W lutym 2017 roku, w imieniu naszego klienta sprzedaliśmy maszynę poligraficzną CtP.

Hala magazynowa już skomercjalizowana

11 lutego 2016

Informujemy, że w lutym 2016 roku zakończyliśmy komercjalizację dwukondygnacyjnej hali znajdującej się na obszarze przemysłowym przy ul. Sikorki 19 w Krakowie.

Budynek w Nowym Sączu - do sprzedaży lub wynajęcia

10 grudnia 2015

Oferujemy do sprzedaży lub wynajęcia piękną kamienicę w centrum Nowego Sącza, po generalnym remoncie. Łączna powierzchnia użytkowa budynku 383,7 m kw., powierzchnia działki 11,45 a.