Gdzie jesteś: Strona główna » Zrealizowane projekty » Całkowita zmiana strategii

Całkowita zmiana strategii

Zmiany zachodzące na rynku mogą być tak głębokie, że konieczna jest czasem całkowita reorientacja firmy. Zdarza się, że najlepszym rozwiązaniem jest całkowite wyjście z danego segmentu rynku i reinwestowanie środków w nowe przedsięwzięcia.

Dlatego często zdarza się, że po latach właściciele firmy dochodzą do wniosku, że rynek na którym działali z powodzeniem przez wiele lat przestał być już atrakcyjny, a osiągane na nim zyski stały się nieporównywalnie mniejsze od średnich stóp zwrotu. W takiej sytuacji często dochodzi do sprzedaży istniejącego biznesu lub – rzadziej – do całkowitej zmiany strategii firmy.

Uczestniczyłem w takich projektach – jako prokurent i dyrektor zarządzający. Moje spojrzenie jako osoby z zewnątrz pozwalało na szybkie podejmowanie obiektywnych decyzji. Atutem osoby z zewnątrz była umiejętność chłodnej kalkulacji, która byłaby trudna w przypadku osób pracujących w firmie od wielu lat.

Najciekawszym tego typu projektem była restrukturyzacja grupy wydawniczej, która w efekcie realizowanego programu przeniosła swoją aktywność na rynek nieruchomości.

AKTUALNE OFERTY

Szukamy odbiorców chemii budowlanej

15 września 2017

Poszukujemy odbiorców profesjonalnych mas szpachlowych – wyłącznie dystrybutorów (hurtownie, składy i sklepy budowlane).

Poszukujemy firm do zakupu

15 lutego 2017

Na zlecenie naszych klientów poszukujemy małych lub średnich firm do zakupu. Jesteśmy zainteresowani kupnem całości działającego biznesu lub udziałów w istniejącej spółce.

Sprzedana maszyna CtP

10 lutego 2017

W lutym 2017 roku, w imieniu naszego klienta sprzedaliśmy maszynę poligraficzną CtP.

Hala magazynowa już skomercjalizowana

11 lutego 2016

Informujemy, że w lutym 2016 roku zakończyliśmy komercjalizację dwukondygnacyjnej hali znajdującej się na obszarze przemysłowym przy ul. Sikorki 19 w Krakowie.

Budynek w Nowym Sączu - do sprzedaży lub wynajęcia

10 grudnia 2015

Oferujemy do sprzedaży lub wynajęcia piękną kamienicę w centrum Nowego Sącza, po generalnym remoncie. Łączna powierzchnia użytkowa budynku 383,7 m kw., powierzchnia działki 11,45 a.